Перейти к содержимому

«Помилка того хто вижив» та її прояв у сучасному арбітражі трафіку

image Помилка того хто вижив

«Помилка того хто вижив» це дуже важлива публікація для всіх, хто займається не тільки трафіком, а й будь-яким бізнесом. Як відокремити правду від брехні і не дати ввести себе в оману людям, які хочуть на вас збагатитися.

Вступ

Яскравий приклад «помилки того хто вижив» — культ історій успіху. Якщо десь виявлено успішний кейс, інтерв’ю з черговим топом або будь-яка інша інформація, що уособлює успішний успіх, усі арбітражні ЗМІ починають це публікувати, підносячи, як усе легко і просто. Хоча водночас за статистикою неуспішних кейсів і взагалі невдалих прикладів набагато більше. Арбітражники частіше витрачають гроші в мінус і залишаються без заробітку, ніж досягяють успіху, але в кінцевому підсумку інфоприводом стають здебільшого тільки позитивні сюжети. ЗМІ публікують інформацію, запрошують на інтерв’ю і говорять тільки про успішні арбітражні команди або висвітлюють успішні моменти цих команд. Але ніхто не говорить про команди, які зазнали невдачі на етапі формування і більше не існують, натомість успіхи кількох десятків команд, які «вистрілили», звеличуються рік за роком. Багато хто черпає натхнення з розповідей про арбітражників-мільйонерів і водночас неправильно розуміє причини і наслідки. Ті, хто прагне повторити історію успіху, часто ігнорують роль часу, зв’язків і вдалого збігу обставин.

Які наслідки

Через таке спотворення інформації у деяких людей складається враження, що працювати з трафіком дуже круто і легко, а більшість арбітражників — це успішні особистості, які постійно працюють у плюс. Це сильно спотворює статистику і переконує багатьох, що позитивний результат більш імовірний, ніж є насправді. І арбітрани-початківці впевнені, що саме вони зможуть потрапити в число переможців і закріпитися на дошці пошани найвідоміших партнерок.

У цьому випадку це небезпечно і боляче. Наприклад арбітражник-початківець побачив яскравий, зовсім свіжий кейс, де все розписано досить докладно. Потім йде повторювати, попутно вірячи у свій успіх і відсутність проблем, а потім стикається з невдачею віч-на-віч і це стає для нього подвійним ударом. Крім того, що він опиняється без грошей, він також вражений, що сталося те, чого він зовсім не очікував. Такі серйозні моменти можуть формувати посттравматичні розлади, кризу довіри до себе та депресію.

Як не стати жертвою

Найбільше до «помилки того хто вижив», схильні люди, які живуть і діють на автоматі, не замислюються, що з їхніх думок, припущень та очікувань є правильним, а що ні, не аналізують і не перевіряють факти, тобто рідко користуються критичним мисленням, логікою й аналізом досвіду.

Коли людина знає про «помилку того хто вижив», їй набагато простіше не потрапити в цю когнітивну пастку. Крім цього, уникнути наслідків впливу цієї помилки можна, якщо підходити до прийняття рішення критично.

Істина глибоко

Арбітражним ринком керують гроші. З кожним днем зростає конкуренція і ускладнюються методи видобутку трафіку. Унаслідок чого останніми роками учасники арбітражного ринку переступили всі межі та риси моралі. Обман став ключовою складовою. Для існування рекламодавцям і партнерським мережам необхідний трафік. Вони без жодного сорому оплачують фейкові кейси для залучення вебмайстрів і з радістю вітають і підтримують будь-який трафік, зокрема й той, який видобуто неоплаченими білінгами або карж-методом. Усі про це знають і всі про це мовчать. Коли таке відбувається, про сумлінність партнерської мережі або рекламодавця не може бути й мови. Опублікували фейковий кейс — значить обдурили. Обдурили один раз — значить обдурять двічі. Не довіряйте поверхневим судженням. Не довіряйте всім менеджерам. Переконайтеся, що у вас достатньо інформації для прийняття рішення. Ставте більше запитань, які допоможуть побачити картину цілком. Наприклад:

  • Чому мені пропонують цей оффер?
  • У чому інтерес цієї людини?
  • Чи можливий варіант обману з її боку?
  • Які дані підтверджують її слова?
  • За яких умов було зібрано ці дані?
  • Чи можу я відокремити факти від суб’єктивної думки та вражень?
  • Та інформація, що є, складає повну картину чи тільки її частину?

Дивіться на ситуацію під різними кутами

Сприймайте будь-яку історію успіху як одну з версій розвитку подій, а не як істину в останній інстанції. Знайдіть невдалу статистику або історії провалу і подивіться, що в них пішло не так.

Якщо у вас виникла ідея побудувати команду або почати свій шлях соло в певній ніші, виходячи з того, що є багато інших історій успіху, ви проігнорували той факт, що ви бачите тільки тих хлопців, які стали успішними. Можливо, 95% всіх новачків в цій ніші розорилися в перші кілька місяців. Але ви цього не знаєте, тому що для вас їх не існує.

З повагою, AffBlack

2 комментария для “«Помилка того хто вижив» та її прояв у сучасному арбітражі трафіку”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AffBlack | Affiliate Marketing