Яких людей наймати в команду?

Яких людей наймати в команду?


Є 2 шляхи:
Перший - це найм людей без досвіду з подальшим їх навчанням за рахунок власних грошових коштів, часу та нервів.
Другий - це найм людей з досвідом.

Наймати людей без досвіду це доволі важкий та невдячний шлях. Навчання віднімає багато сил та ресурсів. Ризики великі так як люди істоти нестабільні. Переважна більшість, ледарі, покинуть Вас ще в період навчання. Інші, паразити, покинуть після того як ви їх всьому навчите. А деякі через певний час проявлять себе как справжнє лайно і на цьому ваша співпраця закінчиться. В кінцевому результаті з 100 людей з вами залишаться 1-5 адекватних працівників. Враховуючи що в арбітражній сфері переважна більшість людей с низкими моральними якостями, то на цифру більше ніж 5 сподіватись не варто.

Але чи має такий підхід право на існування. Звичайно. Якщо у вас є інфраструктура для навчання та варіанти монетизувати людей, щоб ви не заходити в мінус. А це все вже окремий бізнес який також потребує ресурсів.

На мою думку, правильний шлях, це наймати людей з досвідом. На ринку завжди будуть ті хто навчатимуть людей, та ті хто навчаться самостійно. Ваше завдання знайти і завербувати їх. І це саме складне. Але позбавляє Вас ризиків та збереже ресурси.

Люди - це також ресурси. Як би хто на мене за ці слова не образився, але це правда. А ресурси потрібно використовувати ефективно. Для ефективного використання ресурсів потрібна мотивація та стимул. Одна з важливих мотивацій - це фінансова мотивація. І тут я дійшов цікавих висновків. Хороша робота, що зроблена в минулому буде оплачена в майбутньому. По факту виходить що фінансова мотивація це відчуття справедливості. Якщо працівник буде відчувати в відношенні до себе справедливість - він буде задоволений та мотивований. Але як помітив тут є один важливий нюанс. Справа в тому, що кожна людина по різному себе оцінює і якщо ваша оцінка як роботодавця не буде співпадати з оцінкою вашого працівника, то вийде що з точки зору працівника Ви його не дооцінюєте, а він, з вашої точки зору себе переоцінює. І в такому випадку працівник буде не задоволений та не мотивований. Відносині з такою особую будуть напруженні і призведуть до розірвання ділових стосунків.

Саме така ситуація виникла у мене з колишнім помічником. Людина себе переоцінила. Не працювала згідно домовленостей так як від неї було потрібно. Вимагала оплату за неробочі дні та інше. Аргументом працівника було те, що я, його роботодавець, заробив більше грошей ніж в минулому місяці, а значить не важливо скільки він працював. Навіть незважаючи на те, що він абсолютно ніякого відношення до моїх рекламних компаній не мав, а своїх у нього не було. Також одним з його аргументів було те, що потенційно в майбутньому він може принести більше прибутку ніж зараз та окупить себе в 10 разів більше і через це він заслуговує особливого відношення. Я вирішив не морочити собі голову. Доплатив йому, шоб був повний місячний оклад (за практично не робочий місяц) і звільнив. А невдовзі вислухав купу лайна в свій бік.

Ця ситуація дала мені зрозуміти, що найважливішою складовою у ділових відносинах є не те, скільки ви платите працівнику та при яких умовах, а те чи вважає він це справедливим. Саме тому дуже важливо перед наймом зрозуміти що саме очікує людина. Чи вміє вона себе правильно оцінити, а головне не переоцінити. Ви не в змозі вплинути на те, щоб подібні люди відчували задовільне відношення. Якщо ви дасте їм те що вони хочуть, а не те на що вони заслуговують, то через деякий час вони забажають ще більше. І це нічим добрим не закінчиться. Таких людей потрібно відсіювати з самого початку.

В той же час, коли знайдете адекватного працівника, який має критичний погляд на себе і з яким домовились на справедливі для обох сторін умови, Вам потрібно підтримувати з ним позитивну атмосферу. В даному випадку чудово спрацює фінансова мотивація в вигляді бонусу чи підвищення. Невибагливий працівник, отримавши більше ніж очікував, буде вам вдячний. Натомість переоцінюючий себе працівник буде сприймати фінансовий бонус як належне і вдячності не буде.

Завершуючи тему підсумую: 

Ідеальний кандидат в команду - це невибаглива людина з досвідом. І досвід тут грає останню роль. Головне щоб людина була мала критичний погляд на себе. А досвід завжди можливо підтягнути та скорегувати в необхідному напрямку. Це набагато легше ніж вплинути на самооцінку людини.